Õppekava keskendub sotsiaalala klienditöö õiguskompetentsidele lepinguõiguse valdkonnas. Osalejad omandavad teadmisi lepingute sõlmimise, täitmise ja rikkumiste lahendamise kohta praktiliste ülesannete kaudu.
Koolituse eesmärk on anda õppijale teadmised ja oskused sotsiaalvaldkonna klienditöös oluliste eraõiguse õigusaktide, lepinguõiguse põhimõistete ning kliendinõustamise ja -huvide kaitse osas.
Sihtrühm: õigusalase tasemehariduseta sotsiaalala esmatasandi töötajad (nõustajad,
juhtumikorraldajad, tegevusjuhendajad, tugiisikud, jt) või eelnimetatud rollides sotsiaaltööd
alustada/taasalustada plaanivad isikud, kelle tööks on klientide nõustamine, toetamine ja
võimestamine sotsiaaltööga haakuvates lepinguõiguse valdkondades (üür, töö, kinkimine,
teenuselepingud).
Tutvu õppekavaga: Sotsiaalala töötaja lepinguõiguse osakompetentsid klienditöös
Koolitus on tasuta ja viiakse läbi VÕTI programmi raames, mis on Euroopa Sotsiaalfondist toetatav tegevus „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ (ESF VÕTI), mis keskendub täiskasvanuharidusele ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumisele.
Koolituse läbinud õppija:
Koolitus toimub Tallinna Majanduskoolis esmaspäeviti 07.04.-02.06.2025 kell 17.30-20.45.
Koolitusel osalemine on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse õppekavas etteantud mahus.Kui tasuta osalemise tingimused ei ole täidetud (näiteks kohustuslik osalemis % õppekavas või koolituse katkestamine), käsitletakse seda tavakoolitusena ning õppijale rakendub koolitusarve tasumise kohustus.
Koolituse eest tasumine toimub arve alusel, antud koolituse hind tingimuste mittetäitmisel on 504 EUR.
Hindamine on mitteeristav.
Õppekava läbimise eelduseks on praktiliste tööde (osaarvestused) sisukas teostamine ja reflektsioonis osalemine. Osaarvestus koosneb erineva iseloomuga (valikvastustega küsimused ja põhjendamiskohustusega, sh õigusnormile viitamise kohustusega) küsimustest. Osaarvestusteks valmistumine kinnistab õpitud teadmisi, loob seoseid. Õppija valib kaasusele sobiva normi ja põhjendab oma otsust, töötab läbi soovituslikud materjalid ja õppematerjali, harjutab tööd kohtulahendiga ja arendab õigusteemadega tegutsemise valmidust. Hindamine on mitteeristav.
Koolituse lõppedes väljastatakse õppijale:
Tõend väljastatakse vastavalt osaletud kontakttundide arvule ja läbitud teemadele.
Jälgi meid sotsiaalmeedias: