Ülemiste City
Tartu Ülikool

Toitlustusprotsesside juhtimine

Gastronoomia ajalugu. Toitlustusettevõtete organisatsiooniline struktuur. Toidu- ja joogikaardid. Menüü koostamise alused, analüüs. Toidukaartidel kasutatav terminoloogia. Tervisliku toitumise põhimõtted. Erinevate rahvuste toitlustamise eripärad. Hinnakujundus toitlustuses. Teenindamise korraldus toitlustuses. Töökeskkonna ohutegurid toitlustuses. Toiduhügieen. Toitlustusega seotud ürituste planeerimine ja läbiviimine.

Mida koolitusel õpid?
  • Omab ülevaadet gastronoomia ajaloost ja oskab leida seoseid tänapäeva toitlustusteenustega.
  • Omab ülevaadet toitlustusettevõtte organisatsiooni struktuuridest, töökorraldusest ja toitlustusjuhi/restoranijuhi funktsioonidest.
  • Analüüsib ja kalkuleerib toidu- ja joogikaarte, arvestades tasakaalustatust, tervislikkust, sesoonsust, klientide vajadusi, soove, rahvuskultuuride erinevusi ning toitlustusettevõtte eripära.
  • Oskab hinnata ja analüüsida töökeskkonna erinevaid ohutegureid (bioloogilisi, keemilisi, füüsikalisi, füsioloogilisi ja psühhosotsiaalseid) ning luua turvalist töökeskkonda töötajatele.
  • Oskab planeerida ja läbi viia erinevaid toitlustusega seotud üritusi toitlustusettevõttes või väljaspool.
  • Esitab nii kirjalikult kui suuliselt valdkonna uurimistööde tulemusi ja tõlgendab kogutud andmeid.
Maht: 40 h
Koolituskrediidi kohti 1
Tasulisi kohti: 8 (250€)
Keel: eesti keeles
Algus: 08. veebruar
Registreerimine: 01. veebruar 2021
Õppejõud
Anne Roosipõld ( info)
Toimumiskoht
Pärnu
Toimumisajad

sügissemester

Õppevorm
osaliselt veebipõhine õpe
Hindamine

1) Essee toitlustuskorraldusest ühe toitlustusettevõtte näitel. Intervjuu toitlustusjuhi või peakokaga (25%)
2) Menüü koostamine: 4-käiguline eestipärane menüü koos jookidega välisturistidele. Määratleda kliendisegment ja aastaaeg. Analüüs ühe rahvuse toidu- ja joogikaardi olulisematest erinevustest ja nende arvestamine Eestis pakutava menüü koostamisel ja teenindamisel (25%)
3) Isikliku toitumisplaani koostamine 10%
4) Toiduhügieeni testi koostamine 10%
5) Ürituse planeerimine ja menüü koostamine: Vastavalt klientidele, aastaajale ja vastuvõtu liigile menüü koostamine. Ajakava koostamine. Ruumide planeerimine. Teeninduskäigu kirjeldamine. Menüü hinna kujundamine. Praktiline töö. (30%). Vt eraldi juhendit Moodle'is.

Kursuse info

Kursuse kontakt
Külli Laanepõld (kulli.laanepold@ut.ee)

AVASTA