Ülemiste City
Tartu Ülikool

Poliitikateooria probleemid ja vaidlused

Kursusel tulevad vaatluse alla vaidlused järgmiste teemaderingide raames: riik ja poliitine kohustus
rahvus, multikulturalism, kosmopolitism
demokraatia, esindamine, autoritarism
vabadus, sallivus, õigused
võrdsus, ühiskondlik õiglus ja heaolu. Kursus toimub kombineeritult loengute, seminaride ja rühmatööde vormis. Lisaks 20.-21. sajandi klassikalistele tekstidele (või katkenditele neist) loetakse aktuaalseid ajakirjanduslikke tekste, mille puhul suunatakse tudengeid ära tundma ning kriitiliselt vaagima neis leiduvaid poliitikateoreetilisi seisukohti ja argumente. Erilist tähelepanu pööratakse aktuaalsetele näidetele, mida vaetakse erinevate poliitiliste väärtuste ja teoreetiliste raamistike valguses, nt Edward Snowdeni juhtum, Charlie Hebdo juhtum, Euroopa põgenike kriis, Eesti kooseluseadus, Brexit jne.
Mida koolitusel õpid?
Kursuse läbinud tudengid on teadlikud mõnedest suurematest probleemidest ja vaidlustest kaasaegses poliitikateoorias, suudavad ära tunda päevapoliitiliste valikutega seotud fundamentaalseid väärtusküsimusi ja on võimelised kirjalikult väljendama oma seisukohta väärtuste ja ideaalidega seotud küsimustes poliitikas.
Maht: 64 h
Koolituskrediidi kohti 1
Tasulisi kohti: 5 (400€)
Keel: eesti keeles
Algus: 09. veebruar
Registreerimine: 09. veebruar 2021
Õppejõud
Eva Piirimäe ( info)
Toimumiskoht
Tartu/veebis
Toimumisajad
Loengud: R 10.15 - 12.00 näd. 24-30, 32-39
seminarid: T 12.15 - 14.00 näd. 24-30, 32-39 või K 16.15 - 18.00 näd. 24-30, 32-39 või N 12.15 - 14.00 näd. 24-30, 32-39
Õppevorm
muu
Hindamine
eristav
Eksam - max 25 punkti
Essee - max 25 punkti
Esitlus ja käsileht või debatt - max 13 punkti
Esitlus - max 10 punkti (keskendub eesti diskussioonile) Esitlus tuleb lindistada videona, nt kasutades programmi zoom.com. Esitlejad vastavad kaastudengite küsimustele seminarifoorumis ning vastuste kvaliteeti vaadatakse esitlluse hindamisel.
Videona lindistatud esitluse asemel võib ühiselt kirjutada kirjaliku arvamusartikli (max 10 punkti), milles suhestute Eesti diskussiooniga ja pakute omapoolse visiooni.
Käsileht - max 3 punkti
Debatt - max 13p punkti. Esitluse asemel võib toimuda ka kirjalik debatt, mis tehakse kõigile kättesaadavaks. Debati korral ei ole eraldi käsilehte vaja esitada, küll aga on vaja vastata kaastudengite küsimustele foorumis. Vastuste kvaliteeti vaadatakse ka debati hindamisel.
Loengufoorum - max 7 punkti.
Memod (sh võimalus asendada 3 memo kodutööga) - max 18 punkti (? 2 punkti). Memod koostatakse individuaalselt, sest oluline on arendada tekstianalüüsi oskust. Kuigi eksamiks valmistumiseks on kindlasti kasulik koostada kõigist seminarimaterjalidest memo, on hindamisel võimalik 3 memo asendada Bradbury Fahrenheit 451 puudutava kodutööga (6 punkti).
Seminarifoorum - max 9 punkti (? 1p), nõutav on üks sisukam kommentaar või küsimus.
Senine kohalkäimine ja osalus - max 7.5 punkti. 3 loengut (? 0.5 punkti), 3 seminari (? max 2 punkti).
Kokku on võimalik teenida 104.5 punkti
Kursuse kontakt
Olga Bogdanova (olga.bogdanova@ut.ee)

AVASTA