Personalijuhte ja valdkonna eksperte mõjutavad riigi tasandil Eesti kliimapoliitika eesmärgid 2030 ning valdkondlikud strateegiad. Muutusi ja arendusi eeldatakse nii avaliku sektori asutustelt kui ka ettevõtetelt ja teistelt organisatsioonidelt, mistõttu on organisatsioonid aina enam seotud vastutustundliku ja jätkusuutliku strateegia kavandamisega ja paljud selle elluviimisega - see aga tähendab kogu personalile olulisi muudatusi.
Personalijuht on oma tegevuse ja otsustega eeskujuks õppiva ja paindliku organisatsiooni kujundamisel. Seega sõltub nende inimeste teadmistest, kas ja millist tähelepanu pööratakse organisatsioonis kestlikkusele, kuidas valmistatakse koolitus-arendustegevuse kaudu ette teisi töötajaid.
Programm koosneb viiest suuremast teemaplokist:
I Jätkusuutlikkus ja keskkonnakorraldus vaatleb kestlikuse eri tahke ning nendevahelisi seoseid ning keskkonnakorralduslike meetmete rolli kestlikku arengu saavutamisel (sh kestliku arengu eesmärgid, EL keskkonnapoliitika põhimõtted ja keskkonnaõiguse alused).
II Keskkonnajuhtimine ja keskkonnamõju vähendamine arendab olelusringipõhist mõtlemist luues ühtlasi eeldused keskkonnajuhtimissüsteemide (sh kommunikatsiooni kui ühe nende osa) rolli mõistmiseks organisatsiooni tasandil. Lisaks probleemidele, aspektidele ja mõjudele tutvustatakse põhimõtteid, millega saab toodete, teenuste ja tegevuste keskkonnamõjusid vähendada (sh ringmajanduse kontseptsioon ja selle põhimõtted ning rakendused), samuti antakse ülevaade CSR kontseptsiooni olemusest.
III Organisatsioonilisi muutusi loovad koostöövõrgustikud annab ülevaate organisatsioonilise õppimise tegutsemisviisidest ning arendab oskusi ja teadmisi, mis võimaldavad neid sotsiaalse osaluse kaudu paremini nähtavaks ja kasutatavaks muuta luues nii eeldused muutuste juhtimiseks organisatsioonis.
IV Innovatsioonitehnoloogiad ja tulevikudisain keskendub innovatsiooni põhimõtete ja -teooriate rakendamise võime arendamisele, toetades muuhulgas ka analüütilise mõtlemisoskuse arengut ning ettevaatava innovatsiooni elluviimist.
V Kestliku personalijuhtimise seminar demonstreerib õppeainete omavahelisi seoseid ning reflekteerib kestliku personalijuhtimise rakendamise teemadel sh nt organisatsiooni kestlikkuse hindamisel.
Õppimist toetab e-õpikeskkond Moodle, kuhu laetakse üles kõik kursuse materjalid.
Täiendusõppeprogramm on osalejale tasuta ja seda toetatakse Taaste- ja vastupidavusrahastu investeeringust „Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks“.
Programmi läbinud osaleja:
Kestliku personalijuhtimise täiendusõppeprogrammi raames toimuv õpe toimub perioodil
4. september kuni 12. detsember 2025.a ja õppesessioonid viiakse läbi üle nädala, kahe kontakõppepäevana Tallinna Ülikoolis.
Ajakava leiate SIIN.
Programmi läbinud osalejad sooritavad arvestuse ning saavad õppekava läbimise kohta Tallinna Ülikooli täienduskoolituse tunnistuse. Arvestuse saamise eelduseks on osalemine vähemalt 80% kontaktõppes ning kursuse käigus antud iseseisvate tööde sooritamine.
Programmi kandideerimiseks palume motivatsioonikirja täita SIIN hiljemalt 11. maiks 2025.
Jälgi meid sotsiaalmeedias: