Koolitus "Tehisintellekti (AI) rakendamine erinevates valdkondades" keskendub praktiliste oskuste omandamisele generatiivse AI tööriistade kasutamisel. Õppetöö hõlmab nii auditoorset kui ka praktilist osa, kus osalejad õpivad tõhusate promptide koostamist ning rakendavad neid tekstide, piltide, video ja muusika loomisel AI abil. Kursuse käigus õpime tundma erinevate generatiivsete tööriistade tugevusi ja nõrkusi ning rolli loomeprotsessis ja sisuloome töövoos. Samuti teeme sissevaate AI-assisteeritud programmeerimisse ning õpime looma lihtsamaid programme ChatGPT abiga.
Tutvu õppekavaga siin: Tehisintellekti (AI) kasutamine loomeinstrumendina - videost muusika ja mängudeni
Kursuse sisu käsitleb generatiivse AI olemust ja rolli digitaalses sisuloomes ning loomingus laiemalt. Pildigeneraatorite teemal õpitakse looma visuaale tekstipõhiste promptide abil. Lisaks tutvutakse AI-põhise video- ja muusikaloome alustega ning uuritakse praktilisi näiteid ja rakendusi disainis, kunstis ja sisuloomes. Kursuse käigus tulevad käsitlemisele ka eetilised kaalutlused nagu privaatsus, autorikaitse, andmekaitse ja vastutustundlik AI kasutamine. Kursus lõpeb ülevaatega AI tulevikusuundadest ning osalejad teevad lühiesitluse kursuse käigus loodud töödest.
Koolitus on mõeldud tehisintellekti kasutava töövoo tutvustamiseks sisuloomes ja loomemajanduses, alustades algtasemest:
Loomemajanduse spetsialistid – sealhulgas kunstnikud, muusikud, filmitegijad, graafilised disainerid ja animaatorid, kes soovivad täiendada oma oskusi tehisintellekti abil loodava sisu loomisel. AI tööriistade abil saavad nad automatiseerida ja täiustada oma loomingulist töövoogu ning katsetada uusi tehnoloogiaid loominguliste projektide arendamiseks.
Meedia- ja turundusspetsialistid – eelkõige need, kes loovad ja haldavad sisu sotsiaalmeedia ja digitaalse turunduse jaoks. AI abil saavad nad luua atraktiivseid visuaale, videoid ja isegi muusikaklippe, mis suurendavad sisu kaasahaaravust ja jõuavad paremini sihtrühmadeni.
Kultuurisektori töötajad – muuseumi töötajad, kes soovivad kasutada AI generatiivseid tööriistu õppematerjalide ja kultuuriprojektide rikastamiseks. Nad saaksid kasutada AI abil loodud sisu, et muuta õppematerjalid ja näitused interaktiivsemaks ja innovaatilisemaks.
Digitaalsete tööriistade kasutajad – need, kes soovivad laiemalt mõista generatiivse AI võimalusi loomingus, näiteks algtasemel programmeerijad ja arendajad, kes soovivad katsetada AI abil loovate projektide arendamist.
Koolitus on tasuta ja viiakse läbi VÕTI programmi raames, mis on Euroopa Sotsiaalfondist toetatav tegevus „Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine“ (ESF VÕTI), mis keskendub täiskasvanuharidusele ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumisele.
Pärast koolituse läbimist õppija:
• kasutab efektiivselt erinevaid generatiivse AI tööriistasid selleks, et luua pilte, videosid, muusikat ning luua lihtsamaid programme, äppe või mänge;
• loob promptide abiga pilte ja paneb need videorakendustega liikuma;
• orienteerub erinevate generatiivse TI tööriistade nõrkustes ja tugevustes.
Peamisteks kasutatavateks AI rakendusteks on Midjourney, Runway, Luma Dreams, Suno ja ChatGPT jt.
Kursus toimub Tallinna Majanduskoolis teisipäeviti 15.04.-17.06.2025 kell 17:30-20:40.
Koolitusel osalemine on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse õppekavas etteantud mahus. Palun arvestage, et koolitusele registreerumine ei taga automaatselt koolitusgruppi arvamist. Teiega võetakse ühendust koolitusrühma lõplikul komplekteerimisel.
NB! Kui tasuta osalemise tingimused ei ole täidetud (näiteks kohustuslik osalemis % õppekavas või koolituse katkestamine), käsitletakse seda tavakoolitusena ning õppijake rakendub koolitusarve tasumise kohustus.
Koolituse eest tasumine toimub arve alusel, antud koolituse hind tingimuste mittetäitmisel on 520 EUR.
Õppijaid hinnatakse mitteeristavalt. Koolituse läbimiseks demonstreerib osaleja teksti- ja pildigeneraatorite kasutusjuhtusid ja esitab nende kasutusjuhtude lühianalüüsi, millised on genereeritud materjalide tugevad ja nõrgad küljed, võimalused ja puudused.
Koolituse lõppedes väljastatakse õppijale:
• täienduskoolituse tunnistus, kui õpingute lõpetamise nõuded on täidetud;
• tõend, kui õpitulemusi ei saavutatud, kui õppija võttis osa õppetööst.
Tõend väljastatakse vastavalt osaletud kontakttundide arvule ja läbitud teemadele.
Jälgi meid sotsiaalmeedias: