Ülemiste City
Tallinna Ülikool

Vaidluste lahendamine – lepituse õiguslik ja psühholoogiline käsitlus

Mikrokraadi õppekava on mõeldud täiskasvanud õppijale, kes soovib avardada oma silmaringi lepitusega seonduvate õigusregulatsioonide ja psühholoogia tundmiseks, eesmärgiga pakkuda lepitamise olukordade lahendamise ja mõtestamise kogemust. Õppekava toob kokku nii loodus- ja terviseteaduste instituudi kui ühiskonnateaduste instituudi kompetentsid.

Õppima on oodatud huvilised, kes tööülesannete tõttu puutuvad kokku inimeste erimeelsuste ja vaidlustega ja kelle ametipositsioon võimaldab ja nõuab vaidluste lahendamisele kaasa aitamist. Sihtrühma hulka kuuluvad nii inimeste/rühmade/organisatsioonide vaheliste konfliktide lahendamise ja ennetamisega tegelevad isikud (advokaadid, kohtunikud, psühholoogid, personalitöötajad, töövaidlustega tegelevad spetsialistid, pere- ja ohvrilepitusega tegelevad spetsialistid, notarid, keskastme ja tippjuhid jne) kui ka avaliku sektori töötajad ja ettevõtjad, kes puutuvad kokku vaidluste lahendamisega, samuti õigusteaduste ja psühholoogia magistriõppe üliõpilased.

Osalema on oodatud õppijad, kes vajavad lepitusalast oskusteavet oma pädevus(t)e avardamisel, täiendamiseks oma teadmisi igapäevatöös lepitusmenetluse õigusliku tausta tundmiseks ja praktilisi psühholoogia-alased teadmisi ning kogemusi. Mikrokraad eeldab bakalaureuseharidust. Sest teemasid käsitletakse tasemel, mis eeldab teatud kriitilise ja analüütilise mõtlemisvõime ja esmaste akadeemiliste teadmiste olemasolu. See kava võib sobida ka neile, kel magistriharidus juba omandatud.

Mida koolitusel õpid?

Kursuse läbinud osaleja tunneb lepituse õiguslikke ja psühholoogilisi põhimõisteid ja käsitlusi, oskab lepitajana neid kasutada, on võimeline ja soovib osaleda vaidlustes lepitajana.

Maht: 252 h (iseseisev töö 506 h)
Tasulisi kohti: 12 (2400€)
Keel: eesti keeles
Algus: 15. september
Registreerimine: 05. september
Õppejõud
Margus Ott, Mare Merimaa, Tanel Kalmet, Norman Aas, Meelis Eerik, Tiina Pajuste, Katrin Kullassepp, Kristjan Kask, Aleksander Pulver, Jaanus Kangur, Arno Baltin, Hannes Kuhlbach
Toimumiskoht
Tallinn
Toimumisajad

 -  10.00 - 17.15 Tallinna Ülikoolis, Narva mnt 29
Õppetöö toimub üle kahe nädala neljapäevast laupäevani vahemikus kell 10.00–17.15. Vt täpsem ajakava SIIN.

Õppevorm
Mikrokraadiõpe
Hindamine

Kursuse läbimisel väljastatakse osalejale Tallinna Ülikooli tunnistus (eeldus on, et tuleb läbida kõik moodulid).

Kursuse kontakt
Katrin Soidra-Zujev (katrin.soidra-zujev@tlu.ee)

AVASTA