Mikrokraadiprogrammi on oodatud nii tänased kui tulevased ettevõtjad, arendus- ja innovatsioonijuhid, spin-off’e plaanivad teadlased, ettevõtluskeskuste- ja klastrite projektijuhid, tugiorganisatsioonid, kelle tegevus seostub nutika spetsialiseerumise kasvualaga ja teised 2-3 liikmelised meeskonnad. Programm suurendab nelikheeliksipõhist ehk sektoriteülese koostöö võimekust erinevate sihtgruppide meeskondade vahel.
Eesmärgiks on tutvuda teadmuspõhise ettevõtluse võtete ja vahenditega ja kujundada valmisolek nende rakendamiseks. Õppida teadlaste ja ettevõtjate koostööst ja luua edaspidiseks koostööks sobiv pinnas Eesti ja rahvusvahelise innovatsiooni maastikul. Programmi läbimine arendab nii arenguprogrammi läbiviivaid teadlasi kui ka programmis õppivaid innovatsiooni nelikheeliksi teisi osapooli: ettevõtteid, avalik sektor ja kolmas sektor. Programm vähendab osapoolte mõtteviiside vahelist lõhet ning loob soodsa aluse edaspidiseks pikaajaliseks koostööks Eesti ja rahvusvahelis innovatsiooni maastikul. Programmi osapooltele tutvustatakse programmi käigus läbi parimate praktikate teadmuspõhise mõtteviisi kasulikkust ning neid kutsutakse liituma Tallinna Ülikooli nelja teadmussiirde koostööklastri ja huvipõhiste kogukondadega.
Kursuse läbimisel osaleja:
- tunneb võimalusi, kuidas organisatsioon saab areneda innovatsiooni- ja teadusmahukaks ettevõtteks ja kuidas luua paremaid võimalusi oma innovatsioonide elluviimiseks;
- on saanud uusi ideid tootearenduseks ja valideerib oma toodet teadmuspõhiselt (mis annab konkurentsieelise);
- kasutab teaduslikku lähenemist oma tootearenduses.
Õpe toimub täiendõppekursusena ühe semestri jooksul 2023. õa kevadsemestril kuue moodulina.
Iga mooduli läbiviimiseks on neli nädalat (sõltuvalt riigipühadest võib olla moodulite vahel 1-2 vahenädalat). Iga nädala reedel toimub üks 4-tunnine kontaktõppepäev Tallinna Ülikooli Mare majas (Uus-Sadama 5, Tallinn), kus saab vajaduse korral osaleda ka hübriidvormis distantsilt. Iga mooduli juurde kuulub 1-tunnine grupimentorlus õppijatega kokkulepitud ajal mooduli läbiviinud õppejõudude poolt ja 1-tunnine individuaalne mentorlus meeskonna ja meeskonnale määratud mentori vahel.
Moodulite ajakava:
Kursuse läbimisel väljastatakse osalejale Tallinna Ülikooli täiendusõppe lõpudokumendina tunnistus.
Jälgi meid sotsiaalmeedias: