Loovkirjutamine ja -jutustamine (TLÜ)
Kirjeldus:

Kursuse eesmärk on saada loovast jutustamisest parem arusaam ja osata kirjutamisel dramaatilisi põhimõtteid rakendada. Oodatud on esmakordselt lookirjutajad või inimesed, kes töötavad loomevaldkondades (näiteks reklaam, näitlemine) ja kes soovivad loovate lugude jutustamise mehaanikat paremini mõista.

Teemad:
Lugude võrdlev analüüs. Kuidas teha kindlaks, mis on lugudel ühist? Loo jutustamiseks vajalik: süžee, tegelane, konflikt, teema, eeldus, žanr. Kuidas reegleid edukalt rikkuda? Filmianalüüs ja loomingulised harjutused, mis aitavad mõista lugude toimimist.
1. Terminoloogia. Süžee 2. Karakter 3. Konflikt 4. Žanr, teemad ja reeglite rikkumine 5. Osalejate lood, tagasiside, arutelu.

B2 tasemel inglise keele oskus on vajalik.

Kursuse hind on 190 eurot(osaleja, hinnale ei lisandu km)

  • Maht 15 tundi (iseseisev töö 13 tundi)
  • Koolituskrediidi kohti 1
  • Tasulisi kohti 20 (190€)
  • Kursus on inglise keeles
  • Algus 01. aprill 2021
  • Registreeruda saab kuni 29. märts 2021
Kursuse läbinu:

On kirjutanud oma loo, kasutades tunni materjale ja analüüsinud, milliseid tehnikaid kasutas, milliseid mitte ja miks; mõistab loomingulist jutustamist tugevamalt ja oskab kirjutamisel dramaatilisi põhimõtteid rakendada.

Õppejõud:
Michael Andrew Keerdo-Dawson, BA in Dramaturgy from Leeds University and MA in Literature, Visual Culture and Film Studies from Tallinn University
Toimumiskoht:
Tallinn
Toimumisajad:

Kursus toimub ajavahemikul 01.04.2021 - 29.04.2021. 
Täpsema ajakavaga saad tutvuda SIIN.

Õppevorm: koolitus
Hindamine:

Kursuse täismahus läbimisel (sh lühifilmide vaatamine ja nendest lühianalüüside kirjutamine) saab osaleja Tallinna Ülikooli tõendi. 

Kursuse kontaktisik:
Katrin Sigijane (katrin.sigijane@tlu.ee)