Ülemiste City
Tartu Ülikool

Võlanõustamine

Õppeaines käsitletakse järgmisi olulisemaid teemasid:- Võlanõustamine, selle eesmärgid, sisu ja korraldamine- Võlgadesse sattumise põhjused ja tagajärjed- Võlanõustamise protsess, võlgnike tüübid ja käitumismustrid. Võlgade reguleerimine.- Võlausaldajad. Suhe võlausaldaja ja võlanõustaja vahel- Nõustaja roll nõustamisprotsessis- Võlanõustamist toetavad hoolekande abinõud (teenused ja toetused)- Võrgustikutöö võlanõustamises- Võlanõuete haldamine- Majapidamiseelarve koostamine ja analüüsimine

Mida koolitusel õpid?

Õppeaine läbimisel üliõpilane: - omab ülevaadet peamistest võlanõustamist reguleerivatest õigusaktidest, - omab ülevaadet võlgniku ja võlausaldaja õigustest ja kohustustest, - oskab määratleda ja analüüsida võlasituatsiooni, - oskab koostada ning analüüsida majapidamise eelarvet.

Maht: 24 h
Tasulisi kohti: 4 (150€)
Keel: eesti keeles
Algus: 08. veebruar
Registreerimine: 08. veebruar 2021
Õppejõud
Anne Rähn (www.etis.ee/Portal/Persons/Display/ab79a0d8-19f3-4236-8a79-76957431da42)
Toimumiskoht
Veebikoolitus
Toimumisajad

8.02.-30.06.21

Õppevorm
muu
Hindamine

Kodutöö: ühe kuu pere-eelarve koostamine ja analüüs. Pere-eelarve koostamiseks võib kasutada Finantsinspektsiooni hallataval veebilehel www.minuraha.ee toodud vormi. Analüüsi maht kuni üks A4. Täpsemad selgitused antakse esimeses loengus. Hindamisele pääsemise tingimused 80% osaluskohustus, kodutöö, seminaridel osalemise kohustus, osalemine rühmatöödes. Lõpliku tulemuse kujunemine Eksamile pääsemise eelduseks on pere-eelarve koostamine ja analüüs. Lõplik hinne kujuneb arvestustöö ja kirjaliku eksami sooritamise tulemustest.

Kursuse kontakt
Külli Laanepõld (kulli.laanepold@ut.ee)

AVASTA