Kui ettevõte on Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse (RahaPTS) mõistes kohustatud isik, siis peab ta kaardistama oma riskid (ehk "haavatavuse" rahapesu kontekstis), määrama riskiisu, koostama riskihinnangu, töötama välja riskide juhtimise metoodika ja kinnitama nende maandamise reeglid.
Ootame osalema kohustatud isikuid: kauplejaid, raamatupidamis- ja nõustamisteenuse osutajaid, kinnisvaravahendajaid, mittetulundusühingute ja sihtasutuste töötajaid, väiksemaid krediidiandjad- ja vahendajaid ja virtuaalvääringu teenuse pakkujaid.
Analüüsime ettevõtja õigusi ja kohustusi rahapesu tõkestamisel. Millist kahju võib (akumuleeritud) riski realiseerumine ettevõttele tuua? Kuidas see kokkuvõttes mõjutab ettevõtte jätkusuutlikkust ja (tema omanike) mainet?
Programm toimub kaugkoolituse vormis, st õpe põhineb iseseisval tööl ja veebipõhisel koostööl.
Õppejõudude koostatud paberkandjal õpik (mõisted, näited, testid, kordamisküsimused) on iseseisvaks läbitöötamiseks ja kodutöö (kaasuste lahendamise) juhendiks.
Programmi jooksul näeme:
Eksami (valikvastustega test) eelduseks on arvestuse saanud kodutöö (ettevõtte riskihinnang ja protseduurireeglid). Testi lävend on 70% ja selle ületanud saavad Tartu Ülikooli tunnistuse koos hindelehega.
Vaata, kuidas lõpetas kaugkoolituse talvine, 79.lend. Veebiaktus 9.detsembril 2021
Jälgi meid sotsiaalmeedias: